داستان ما …

من رضا عسکری و همسرم ناهید زراعتی در سال 1387 ازدواج کردیم.

بنده یک معلم هنرستان در رشته مکانیک تاسیسات با لیسانس تاسیسات نیروگاه و همسرم یک کدبانوی خانه دار با مدرک لیسانس آموزش و پرورش ابتدایی که خیلی دوست داشت معلم بشه.

یادم نمیره روز زن بود.

من برای همسرم یک کیف چرمی دست دوز هدیه گرفته بودم.به نظرم اولین هدیه روز زن بعد از ازدواجمون بود.

این همون کیفه واین آغاز آشنایی ما با چرم بود.

چند روز بعد از روز زن در سال 89 ،خانم زراعتی در کلاس آموزش چرم دوزی مسجد محل ثبت نام کرد و کار چرم دوزی با دست کلیک خورد.

بعد از ثبت نام و جلسه اول آموزش که آشنایی با لوازم بود به همراه هم به خیابان مطهری شمالی در مشهد رفتیم و لوازم کار چرمدوزی رو تهیه کردیم ،ولی متاسفانه از جلسه دوم کلاس تعطیل و دیگه تشکیل نشد و اولین چالش.

کلاس تعطیل شد، ولی ما ادامه دادیم و این شد که هر دو مشتاقانه آموزش های چرمدوزی رو  در فضای مجازی دنبال کردیم.

با لوازم و یک مقدار چرمی تکه ای ، شروع به ساخت اولین کیف پولمون کردیم. یک کیف پول کتی که از ترکیب چند تکه چرم به رنگهای مشکی و سورمه ای بود.

البته این عکس اون کیف نیست.پیداش نکردم

بعد از تموم شدن این کار همون کار اولو با یه بازاریابی بسیار خوب فروختیمش به برادر خانمم که الان از شراکای کاریه ماست.

واین شروعی برای کار اقتصادی ما در هنر چرم دوزی بود.

در 4 سال اول ما در نیمی از اتاق 3 در4 خونه به این کار مشغول بودیم .

در نمایشگاه ها شرکت می کردیم و سفارش میگرفتیم چه بصورت تکی و چه کلی،حتی ما از منزل خودمون کار صادراتی هم داشتیم،به روسیه و گرجستان.

و این توفیقات باعث شد که دیگه خونه و نصف یک اتاق 3در4 برای ما کوچیک بشه و نیاز پیدا کنیم به یک فضای بزرگتر برای تولید و همچنین مکانی برای فروش محصولاتمون، یعنی حرکت بسوی توسعه…

به دنبال فضایی در مرکز چرم فروشان و بازار چرم مشهد میگشتیم  یعنی خیابان مطهری شمالی که فضایی برای کارگاهمون پیدا کنیم تا هم فضای تولیدی رو داشته باشیم و هم اگه شد فروشگاهی دایر کنیم.

بعد از مدتی گشت و گذار در اون محدوده شلوغ و پر رفت و آمد مشهد که به چهارراه میدون بار معروفه ،تونستیم فضایی رو به متراژ تقریبا 100 متر پیدا کتیم،که بنظرمون خیلی بزرگ بود و شاید برای شروع کارگاه داری این متراژ کمی زیاد بنظر می رسید ولی خوب گرفتیم و شروع کردیم.

کارگاهو راه انداختیم و یه افتتاحیه باشکوه هم برای فروشگاه گرفتیم.

و اما . . . . .

اسکرول به بالا